Někdy je příroda trochu krutá
Mnoho lidí (zejména mužů) tvrdí, že by chtěli zemřít při nějaké krásné činnosti. A rozhodně tím nemají na mysli kopání městské kanalizace nebo převíjení elektromotoru. Všem je v tu chvíli jasné, že MAJÍ NA MYSLI SEX. Pokud by se podívali do říše zvířat, pak by zjistili, že se to některým jejich příslušníkům docela daří.
o Jedním z příkladů je druh chameleona, který žije na Madagaskaru.
o On sice nezemře přímo při samotném aktu, ale má to s ním velkou souvislost.
Tento druh chameleona, jehož zoologické jméno zní tak trochu ďábelsky – Furcifer labordi, má vyhrazenu pouze krátkou dobu života. Dokonce tu žádný „otec a ani matka “ nemají šanci spatřit své potomstvo.
· Toto zvířátko je dospělé už v sedmi týdnech a hned ho příroda žene, aby odevzdalo svou genetickou informaci.
· Poté, co doba páření skončí, ukončí samečci jeden po druhém svou pozemskou pouť.
· Není to ovšem tím, že by jim samičky nějakým způsobem ublížily, tak jak to chodí u některých druhů pavouků.
Oni se prostě naprosto vyčerpají a už nemají šanci se z toho vzpamatovat. Jejich život končí většinou v dubnu a tak se nedočkají další rány. V tu dobu totiž nastává na Madagaskaru období sucha. Téměř všichni ostatní ještěři řeší tuto situaci hibernací, ale tento chameleon to rovnou balí.
Rozmnožit se a zemřít
Ještě před tím, nežli samičky budou následovat své partnery na věčnost (pokud pro chameleony také nějaká je), nakladou vajíčka do bezpečí pod zem. Pak přichází rychlé stárnutí a poté smrt. Dalo by se říci, že vajíčka mají mnohem delší život nežli dospělí jedinci.
o Ta jsou totiž pod zemí osm měsíců a na podzim, kdy se vylíhnou, se koloběh bude opět opakovat.
Proč po spáření samečci tak brzy umírají, vědci vysvětlují tím, že se celému aktu předchází velice zdlouhavé namlouvání, při kterém dochází k vysilujícím bojům. Samotný akt je pak vyčerpá docela.